OLEJ PLATINUM MAXEXPERT V 5W-30 1L · ORLEN VITAY

OLEJ PLATINUM MAXEXPERT V 5W-30 1L

W magazynie Przewidywana wysyłka w 24h
39,99 zł lub 7 798 pkt
Sprawdź jak duży rabat mogą zapewnić Ci punkty VITAY.
i
Olej Platinum Maxexpert V 5W-30 1000 ml przeznaczony do eksploatacji całorocznej. Dzięki idealnej kompozycji olejów zapewnia ochronę środowiska naturalnego. Doskonała kompozycja oleju pozwala na jego eksploatację zarówno w łagodnych jak i ekstremalnych warunkach jazdy. Wysoka jakość składników oleju gwarantuje szybki rozruch w niskich temperaturach.
Płatność tylko punktami programu
lojalnościowego vitay.pl
- załóż konto vitay.pl
Masz Punkty VITAY? Wykorzystaj je!
Jeśli masz konto w programie lojalnościowym VITAY możesz je połączyć z kontem w naszym sklepie. Dzięki temu będziesz mógł wykorzystać zebrane punkty i zrabatować nimi wartość swoich zakupów.

Olej silnikowy Orlen Oil Platinum MaxExpert V 5W-30 1000 ml

ikona

Najnowszej generacji, syntetyczny olej silnikowy

Najnowszej generacji, syntetyczny olej silnikowy typu Long Life stworzony w oparciu o Complex Protection Formula. CPF gwarantuje optymalną ochronę silnika w każdych warunkach eksploatacji. Unikalna receptura mid SAPS (obniżona zawartość popiołu siarczanowego, siarki i fosforu) zapewnia doskonale parametry oleju, redukuje ryzyko zużycia zaworów, zapewniając jednocześnie lepszą kontrolę osadów - przyczynia się do redukcji osadów cząstek stałych na filtrach DPF oraz zmniejsza możliwość zatrucia katalizatorów w silnikach z zapłonem iskrowym. Platinum MaxExpert V 5W–30 jest olejem energooszczędnym, gwarantuje zmniejszenie zużycia paliwa i oleju, wydłużone przebiegi między wymianami, a także ochronę środowiska naturalnego.

Gwarantuje:
• długie przebiegi między wymianami,
• długą żywotność silnika i filtrów – dzięki technologii mid SAPS,
• ochronę środowiska naturalnego,
• zmniejszenie zużycia paliwa i oleju,
• szybki rozruch w niskich temperaturach,
• czystość silnika poprzez utrzymanie sadzy w zawiesinie,
• świetną stabilność termiczną i oksydacyjną.

ZASTOSOWANIE:
Olej silnikowy Orlen Oil Platinum MaxExpert V 5W-30 1000 ml przeznaczony jest do całorocznej eksploatacji przede wszystkim w silnikach samochodów osobowych i lekkich dostawczych, w nowoczesnych silnikach benzynowych wyposażonych w katalizator oraz wysokoprężnych z turbodoładowaniem i bez, posiadających filtry DPF lub TWC. Został opracowany pod kątem spełnienia najnowszych wymagań Volkswagena: VW 504 00/507 00, ale może być także stosowanych w silnikach wymagających spełnienia starszych specyfikacji VW. Oprócz samochodów koncernu Volkswagen’a: Audi, Seat, Skoda, świetnie nadaje się do użycia w samochodach osobowych i terenowych innych producentów. Rekomendowany do pojazdów spełniających normy Euro 6. Rekomendacje: olej do VW, olej do SKODY, olej do SEATA, olej do AUDI.

Olej silnikowy Orlen Oil Platinum MaxExpert V 5W-30 1000 ml frontem
Opis
Producent PR ORLEN OIL
Pojemność PO 1000
Rodzaj RO Olej silnikowy
Klasa lepkości SAE KL 5W-30
Lepkość kinematyczna w temp. 100°C LKWT1 12,2 mm2/s
Wskaźnik lepkości WL 159
Temperatura płynięcia TP -42 °C
Liczba zasadowa TBN LZ 8 Mg KOH/g
Popiół siarczanowy PS 0,6%
Odparowalność wg Noack'a OWG 9,9 % (m/m)
Aprobaty AP VW Standard 504 00/ VW Standard 507 00
Spełnia wymagania SW Mercedes-Benz 229.51, BMW Longlife-04, Porsche C30, Audi, Skoda, Seat (silniki, co do których producent zaleca oleje typu „mid SAPS” spełniające normę VW 504 00/507 00)
To Top