Płyn do chłodnic koncentrat PETRYGO PLUS G12+ 5L

Czasowo niedostępne
Skoncentrowany płyn do chłodnic Petrygo PLUS G12+ produkowany jest na bazie wysokiej jakości glikolu etylenowego oraz nowoczesnej technologii kwasów organicznych OAT.
Masz Punkty VITAY? Wykorzystaj je!
Jeśli masz konto w programie lojalnościowym VITAY możesz je połączyć z kontem w naszym sklepie. Dzięki temu będziesz mógł wykorzystać zebrane punkty i zrabatować nimi wartość swoich zakupów.

Płyn do chłodnic koncentrat PETRYGO PLUS G12+ 5L

ikona

GWARANCJA DUŻEJ STABILNOŚCI PŁYNU

Skoncentrowany płyn do chłodnic Petrygo PLUS G12+ produkowany jest na bazie wysokiej jakości glikolu etylenowego oraz nowoczesnej technologii kwasów organicznych OAT. Zawiera aktywne mikrocząsteczki inhibitorów korozji, osadzające się na wewnętrznych ściankach układu chłodzenia, pracujące w sposób ciągły. Płyn zabezpiecza przed powstawaniem ognisk korozji i kawitacją w okresie eksploatacji 5 lat lub przebiegu 250 tys. km. Dzięki możliwości dowolnego rozcieńczania z wodą koncentrat daje możliwość dobierania temperatury krystalizacji według żądanego zapotrzebowania. Zoptymalizowana technologia gwarantuje dużą stabilność płynu w czasie długotrwałego przechowywania (do 5 lat) jak i w trakcie użytkowania. Produkt nie zawiera toksycznych azotynów, fosforanów i amin. Produkt wolny od krzemianów i boranów. • Chroni układ chłodzący przed korozją i kawitacją. • Bezpieczny dla elementów gumowych i z tworzyw sztucznych. • Chroni układ przed przegrzaniem. • Zabezpiecza przed nadmiernym powstawaniem osadów i kamienia. ZASTOSOWANIE: Przeznaczony do chłodzenia wszystkich typów silników w samochodach osobowych i ciężarowych wyposażonych w chłodnice stalowe, aluminiowe i układy mieszane. Gotowy produkt jest kompatybilny z większością płynów chłodzących spełniających równorzędne parametry na bazie glikolu etylenowego. Jednak w celu uzyskania optymalnej ochrony przed korozją i stabilności inhibitora zalecane jest uzupełnianie ubytków płynem Petrygo PLUS G12+. Dzięki skoncentrowanej formie pozwala dokonywać zakupów w sposób ekonomiczny i decydować o temperaturze krystalizacji zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem i ekonomią. Szczególnie zalecany dla baz transportowych, firm spedycyjnych i serwisów. Parametry mieszania: Dla temperatury ­15°C KONCENTRAT : H 2 O ­ 1:2 Dla temperatury ­37°C KONCENTRAT : H 2 O ­ 1:1 Dla temperatury ­53°C KONCENTRAT : H 2 O ­ 2:1 Rozcieńczony płyn stosować zgodnie z instrukcją obsługi zalecaną przez producenta samochodu. Zarówno koncentrat jak i gotowy płyn wykonany na jego bazie mogą być przechowywane przez okres 5 lat od daty produkcji przedstawionej na opakowaniu. Okres eksploatacji płynu w układzie chłodzenia wynosi 250 tys. kilometrów lub 5 lat.

Płyn do chłodnic koncentrat
Opis
Producent Orlen Oil
Marka Petrygo
Pojemność 5 L
barwa różowa
gęstość w 20°C 1,065 g/ml
Temperatura wrzenia koncentratu >160 °C
Temperatura wrzenia koncentratu rozcieńczonego wodą w stosunku objętościowym 1:1 110°C
Temperatura krystalizacji koncentratu rozcieńczonego wodą w stosunku objętościowym 1:1 -37°C
pH 7,5
Aprobaty MAN 324 Typ SNF DAF 74002 MB­Approval 325.3 VW/Audi/Seat/Skoda TL 774­F (G12+)
Spełnia wymagania GM 6277M Ford specification WSS­M97B44­D, PN­C 40007:2000 ASTM D3306 ASTM D4656 ASTM D6210 BS 6580
Powyższe aprobaty dotyczą płynu rozcieńczonego wodą demineralizowaną w stosunku 1:1 dla temperatury 37°C.
Wyrób wyprodukowano zgodnie z systemem zarządzania jakością PN­EN ISO 9001:2015.
To Top