Płyn do chłodnic koncentrat PETRYGO Q NEW 1L

W magazynie
31,99 zł lub 6 198 pkt
Sprawdź jak duży rabat mogą zapewnić Ci punkty VITAY.
i
Skoncentrowany płyn do chłodnic Petrygo Q NEW produkowany jest w oparciu o wysokiej jakości glikol etylenowy oraz specjalnie dobrany pakiet dodatków uszlachetniających.
Masz Punkty VITAY? Wykorzystaj je!
Jeśli masz konto w programie lojalnościowym VITAY możesz je połączyć z kontem w naszym sklepie. Dzięki temu będziesz mógł wykorzystać zebrane punkty i zrabatować nimi wartość swoich zakupów.

Płyn do chłodnic koncentrat PETRYGO Q NEW 1L

ikona

ODPORNA POWŁOKA OCHRONNA

Skoncentrowany płyn do chłodnic Petrygo Q NEW produkowany jest w oparciu o wysokiej jakości glikol etylenowy oraz specjalnie dobrany pakiet dodatków uszlachetniających. Zapewnia pełną ochronę silnika i układów chłodzenia wykonanych z aluminium, innych stopów metali oraz w układach mieszanych. Dzięki możliwości dowolnego rozcieńczania z wodą daje możliwość dobierania temperatury krystalizacji według żądanego zapotrzebowania. Płyn bez względu na sposób rozcieńczenia tworzy w układzie chłodzenia odporną powłokę ochronną, zabezpieczając go przed korozją i kawitacją w zakresie przebiegu do 100 tys. km lub przez 3 lata eksploatacji. Zoptymalizowana technologia gwarantuje dużą stabilność płynu w czasie długotrwałego przechowywania jak i w trakcie użytkowania. Jest mieszalny z innymi płynami chłodniczymi spełniającymi równorzędne parametry i opartymi na glikolu etylenowym. Nie zawiera toksycznych azotynów, krzemianów, amin, boranów i fosforanów. • Chroni układ chłodzący przed korozją i kawitacją. • Bezpieczny dla elementów gumowych i z tworzyw sztucznych. • Chroni układ przed przegrzaniem. ZASTOSOWANIE: Jest to środek uniwersalny nadający się do stosowania w układzie chłodzenia każdego silnika samochodowego zarówno w nowoczesnych, zbudowanych głównie z aluminium, jak i w starszych typach silników. Po rozcieńczeniu jest kompatybilny z większością płynów chłodzących spełniających równorzędne parametry na bazie glikolu etylenowego. Jednak w celu uzyskania optymalnej ochrony przed korozją i stabilności inhibitora zalecane jest uzupełnianie ubytków płynem Petrygo Q NEW. Dzięki skoncentrowanej formule pozwala dokonywać zakupów w sposób ekonomiczniejszy niż w przypadku produktu gotowego. Szczególnie zalecany jest dla baz transportowych, firm spedycyjnych i serwisów. Parametry mieszania: Dla temperatury ­15°C KONCENTRAT : H 2 O ­ 1:2 Dla temperatury ­35°C KONCENTRAT : H 2 O ­ 1:1 Dla temperatury ­53°C KONCENTRAT : H 2 O ­ 2:1 Rozcieńczony płyn stosować zgodnie z instrukcją obsługi zalecaną przez producenta samochodu. Zarówno koncentrat jak i gotowy płyn wykonany na jego bazie mogą być przechowywane przez okres 5 lat od daty produkcji przedstawionej na opakowaniu. Okres eksploatacji płynu w układzie chłodzenia wynosi minimum 3 lata lub 100 tys. kilometrów.

Płyn do chłodnic koncentrat
Opis
Producent Orlen Oil
Marka Petrygo
Pojemność 1 L
barwa różowa
gęstość w 20°C 1,065 g/ml
Temperatura wrzenia koncentratu >160 °C
Temperatura wrzenia koncentratu rozcieńczonego wodą w stosunku objętościowym 1:1 109°C
Temperatura krystalizacji koncentratu rozcieńczonego wodą w stosunku objętościowym 1:1 -35°C
pH 9
Spełnia wymagania PN­C­40007:2000 ASTM D3306 BS 6580
Wyrób wyprodukowano zgodnie z systemem zarządzania jakością PN­EN ISO 9001:2015.
To Top