Stacja pogodowa Blaupunkt WS30BK z czujnikiem zewn.

Czasowo niedostępne
Masz Punkty VITAY? Wykorzystaj je!
Jeśli masz konto w programie lojalnościowym VITAY możesz je połączyć z kontem w naszym sklepie. Dzięki temu będziesz mógł wykorzystać zebrane punkty i zrabatować nimi wartość swoich zakupów.
 

Stacja pogodowa Blaupunkt WS30BK czarna

ikona

Niezależnie od pory roku, dbaj o swój komfort termiczny!

Pomoże Ci w tym stacja pogodowa Blaupunkt WS30BK, która wyświetli temperaturę i wilgotność zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Podpowie Ci, czy w salonie masz zbyt sucho, czy zbyt wilgotno, czy jest w sam raz! Oprócz tego dowiesz się jakie jest aktualne ciśnienie atmosferyczne i jaka jest prognoza pogody na najbliższy dzień. Zegar z alarmem i kalendarzem też na pewno Ci się przydadzą w codziennym życiu. WS30WH posiada wbudowany czujnik do pomiaru temperatury i wilgotności wewnątrz pomieszczenia, w którym jest zaaplikowana. Dodatkowy, dołączony do zestawu, bezprzewodowy czujnik może dokonywać pomiarów na zewnątrz lub w dowolnie wybranej lokalizacji. Dane dotyczące pomiarów zarówno temperatury, jak i wilgotności są na bieżąco aktualizowane i wyświetlane na wyświetlaczu LCD, wbudowanym w stację pogodową. Dodatkowo urządzenie posiada pamięć pomiarów najniższych i najwyższych wartości zarówno temperatury, jak i wilgotności, które resetują się automatycznie podczas rozpoczęcia się kolejnej doby. Wartości temperatury mogą być wyświetlane albo w stopniach Celsjusza albo stopniach Farenheita. Czy będzie trzeba skrobać szyby w aucie? Na to pytanie poznasz odpowiedź, zanim wyjdziesz z domu, ponieważ stacja pogodowa WS30WH posiada również wskaźnik punktu zamarzania. W chwili, gdy zmierzona temperatura zewnętrzna osiągnie graniczną, niską wartość 3°C, urządzenie wyemituje sygnał dźwiękowy, a na wyświetlaczu pojawi się odpowiedni symbol graficzny. Gdy temperatura wzrośnie, wskaźnik punktu zamarzania wyłączy się automatycznie.

 

Stacja pogodowa Blaupunkt WS30BK widok stacji od przodu
ikona

Poznaj trendy panujące w Twoim otoczeniu…oczywiście trendy pogodowe

Oprócz odczytu temperatury i wilgotności dostępne są wskaźniki trendów tychże parametrów. Pojawiające się na ekranie strzałki sygnalizują jak w przeciągu ostatniej godziny zmieniały się zmierzone wartości. Strzałka uniesiona w górę oznacza, że dany parametr zwiększył swoją wartość, strzałka w dół sygnalizuje zmniejszenie wartości danego parametru, a strzałka pozioma oznacza, że dana wartość nie zmieniła się. Na wyświetlaczu stacji pogodowej Blaupunkt WS30BK dostępna jest również graficzna prognoza pogody na następne 12-24 godziny. Należy pamiętać, że prognoza ta jest obliczana na podstawie wahań temperatury i wilgotności i ma ograniczoną dokładność, jednak jest ona przydatnym narzędziem do estymowania warunków pogodowych na najbliższe godziny w konkretnym miejscu. W zależności od panujących warunków, dostępne są piktogramy prognozujące pogodę słoneczną, częściowe zachmurzenie, zachmurzenie, deszcz lub śnieg.

 

Stacja pogodowa Blaupunkt WS30BK widok panoramy miasta
ikona

Ciśnienie spada – czas na kawkę!

Stacja pogodowa Blaupunkt WS30BK posiada wbudowany czujnik do pomiaru bezwzględnego ciśnienia atmosferycznego, a dane z odczytu pojawiają się na wyświetlaczu. Jeśli odczuwasz nagły spadek energii, albo jesteś meteopatą, to wystarczy zerknąć na wyświetlacz i jeśli ciśnienie jest niskie, to znak, że trzeba przygotować sobie filiżankę kawy. Należy pamiętać, że niniejsza stacja pogodowa odczytuje bezwzględne ciśnienie atmosferyczne, które może różnić się od podawanego w oficjalnych prognozach pogody. Powodem tej różnicy jest to, że ciśnienie względne, podawane w oficjalnych prognozach pogody jest zredukowane do poziomu morza. Ciśnienie bezwzględne, wskazane w tym modelu, to ciśnienie zmierzone w danym miejscu na odpowiedniej wysokości. Stacja pogodowa WS30WH została dokładnie skalibrowana w naszym zakładzie produkcyjnym, ale jeśli z jakiegoś powodu chcesz dostosować wartości pomiarów do swoich potrzeb, możesz ręcznie skalibrować wartości temperatury wewnętrznej, wilgotności wewnętrznej i ciśnienia. Zakres kalibracji temperatury wynosi +/- 5 stopni, wilgotności +/- 10% i ciśnienia +/- 9 hPa. W trakcie ustawiania stacji pogodowej możesz również ręcznie dostosować odpowiednie piktogramy prognozy pogody.

 

Stacja pogodowa Blaupunkt WS30BK widok stacji w pokoju i czujnika na zewnątrz
ikona

Halo! Pobudka!

Stacja pogodowa Blaupunkt WS30BK posiada też funkcję alarmu, więc jeśli potrzebujesz wcześniej wstać, po prostu ustaw godzinę, o której chcesz, aby włączył się alarm i śpij spokojnie. Alarm włączy się automatycznie, a jeśli będziesz chciał pospać jeszcze chwilę dłużej, włącz funkcję drzemki, a alarm włączy się ponownie za 5 minut. Alarm realizowany jest za pomocą sygnału dźwiękowego, który trwa przez 2 minuty – to wystarczająco długo, aby obudzić nawet największego śpiocha. Dodatkowo możesz ustawić inne godziny budzenia w dni robocze, a inne w weekendy. Alarmu możesz również używać nie tylko do pobudki – możesz traktować go jako przypomnienie o jakichś ważnych wydarzeniach w ciągu dnia, których nie chcesz przegapić. Na ekranie LCD dostępny jest również zegar, który może wyświetlać aktualną godzinę w formacie zarówno 12, jak i 24-godzinnym. Dzięki temu stacja pełni również funkcję przydatnego zegarka. Obok zegara dostępny jest też kalendarz, który poinformuje Cię o tym, który aktualnie jest dzień miesiąca i jaki jest dzień tygodnia. Nazwy dni tygodnia dostępne są w siedmiu językach (DE, EN, FR, IT, SP, DU i DA) i mogą być zmienione podczas ustawiania kalendarza.

 

Stacja pogodowa Blaupunkt WS30BK widok od tyłu
Opis
Producent Blaupunkt
Wymagania systemowe Nie dotyczy
Gwarancja GWR 24 miesiące
Funkcje FU budzik
Zasilanie ZA Bateryjne
To Top